Kawa — jak zacząć pić aby się nie zniechęcić?

Kawa to w dzisiejszych czasach jeden z najpopularniejszych napojów, który świetnie smakuje oraz dodatkowo działa pobudzająco. Każdy z nas ma jakieś wspomnienia dotyczące kawy — nie wszyscy jednak mogą pochwalić się pozytywnymi doświadczeniami. W wielu przypadkach pierwsze zetknięcie z kawą stało się tym, przez które zupełnie zrezygnowaliśmy z jej picia, a to wszystko za sprawą cierpkiego smaku czy nieprzyjemnego zapachu. Powodem tak złych doświadczeń może być kiepski start w kawowym świecie. Warto więc ponownie podejść do próby zbratania się z kawą, jednak zanim to nastąpi — dowiedzieć się jak pić kawę aby się do niej nie zniechęcić.

Delikatnie na początek

         Jeśli jesteś całkowitym laikiem w kwestii picia kawy nie warto od razu rzucać się na głęboką wodę i sięgać po podwójne espresso przygotowane z robusty o nieco kwaskowatym smaku. Taki zabieg już na starcie zniechęci Cię do kolejnych prób. Warto jest więc skupić się na bardziej przyjemnych smakowych doznaniach, które odbiegają nieco od prawdziwej kawy i postawić na kawy deserowe dostępne na wyciągnięcie ręki w popularnych kawiarniach sieciowych. Wszelkiego rodzaju kawy z bitą śmietaną, lodami czy czekoladą pozwolą Ci zapoznać się z delikatnym smakiem kawy i zakochać w jej wielogatunkowości.

Klasyczne kawy

         Kiedy już przywykniesz do delikatnego smaku kawy możesz przerzucić się na słabe kawy klasyczne, zaczynając od mocha przechodząc przez latte, a kończąc na wariacjach cappuccino. Są to kawy dość popularne i dostępne praktycznie w każdej kawiarni. Dzięki takiemu zabiegowi będziesz miał szansę spróbować kaw z prawdziwego ziarna i skosztować przyjemnej goryczy połączonej z delikatnością, jaką nadaje tym rodzajom mleko przygotowane w odpowiedni sposób. Na tym etapie bardzo ważne jest to, aby zdecydować się na kawę z dobrej kawiarni lub ekspresu oraz na popularne ziarno Arabica, które przypadnie do gustu nawet najbardziej wybrednym smakoszom.

Mocniejsze kawy

         Doskonale znając smak klasycznych kaw możesz zacząć eksperymentować z doznaniami smakowymi i spróbować kaw mocniejszych, pitych w szczególności dla poczucia pobudzenia. Należą do nich zwykła czarna kawa, americano lub espresso oraz jego wariacja — espresso doppio.