Tag: japonia

Czym się wyróżnia herbata z Japonii?

Herbata należy niewątpliwie do najbardziej popularnych napojów na całym świecie. Istnieje tak wiele odmian, że praktycznie każdy może znaleźć wśród nich smak, który go zachwyci! Jednym z krajów które uważa się za ojczyznę najlepszej herbaty, jest Japonia. Czym wyróżnia się japońska herbata i co czyni ją tak wyjątkową? 

Ceremonia picia herbaty 

W Japonii do całego procesu przygotowywania i podawania herbaty przywiązuje się ogromną wagę. Istnieją nawet specjalne kursy, które uczą tej sztuki! Napój podawany jest w specjalnych pawilonach ogrodowych, zapewniających spokój i ciszę. Ceremonia picia herbaty to tradycja, która istnieje w Japonii od wieków. 

Co wyróżnia japońską herbatę? – (Zobacz

W Japonii nie są popularne czarne herbaty, po które tak chętnie sięgamy w Europie. Istnieją tutaj za to setki odmian herbaty zielonej, która słusznie uważana jest za wyjątkowo cenny napój- zawiera mnóstwo wartościowych składników i ma bardzo korzystne działanie na cały  organizm. 

Herbata z Japonii wyróżnia się delikatnym smakiem i charakterystycznym, szmaragdowo- zielonym kolorem. Często wyczuwalne są w niej także nuty owocowe. Herbata z Japonii która zdobywa obecnie coraz większą popularność w Polsce to matcha, czyli sproszkowana zielona herbata o licznych właściwościach zdrowotnych, intensywnym zielonym kolorze i słodkim posmaku. Tę niezwykle modną odmianę w Japonii można spotkać na każdym kroku. Na szczęście, również w Polsce jest już dostępna w większości sklepów z herbatą. Innym popularnym rodzajem japońskiej herbaty jest sencha, która charakteryzuje się wyraźnie odczuwalną nutką goryczy, a także intensywnym smakiem i aromatem. 

Japońska herbata we własnym domu 

Większość Japończyków nie wyobraża sobie dnia bez zielonej herbaty. Dzięki temu, że świetnej jakości herbata z Japonii jest dostępna także w Polsce, każdy z nas może poznać wyjątkowe walory smakowe tego napoju! Warto eksperymentować z różnymi odmianami – w ten sposób można przekonać się, że poszczególne rodzaje mogą znacznie różnić się od siebie smakiem! 

Czas na Herbatę