Tag: rodzaje kawy

Jaki rodzaj kawy wybrać, kawa ziarnista czy może już zmielona?

Na rynku jest wiele rodzajów kaw, wiele marek, która zatem będzie najlepsza? Która kawa ziarnista czy może mielona sprawi, że chętniej nam się będzie stawało z łóżka? Która kawa zachęci nas swoim smakiem i aromatem? Nie wyobrażasz sobie rozpoczęcia dnia bez tego wspaniałego zapachu kawy? Jeżeli odpowiedź jest twierdząca to warto jest wybrać odpowiednią kawę, która sprawi, że dzień stanie się przyjemniejszy.

Jaki rodzaj kawy wybrać?

Główne gatunki kawy, które uprawiane są na świecie to Robusta, Arabika i Liberica. Arabika jest gatunkiem kawy, który uważa się za najszlachetniejszy. Ziarna mają bardzo ładny, regularny kształt, a sam napar jest bardzo delikatny w smaku, lekko orzechowo-kakaowy. Robusta natomiast to kawa o dość intensywnym smaku, bardzo wyczuwalnym, korzennym posmaku, do tego ma sporo więcej kofeiny niż kawa arabika. Liberica jest gatunkiem kawy o najsłabiej aromatycznym smaku.

Kawa ziarnista, czy może już mielona?

Kawy ziarniste (https://www.czasnaherbate.net/kawy-gatunkowe-ziarniste-c-16_29.html) to nic innego jak palone ziarna kawy, po ich zmieleniu uwalniają swój aromat i intensywny smak. Jest najchętniej wybieranym rodzajem kawy nie tylko przez lokale gastronomiczne, ale także wybierają ją osoby posiadające w domu ekspres do kawy wyposażony w młynek. Nie ma nic lepszego, niż świeżo zmielona kawa. Kawy mielone dostępne w każdym sklepie są palone i zmielone już przez producenta kawy, a następnie zapakowane w szczelnie zamknięte opakowanie. Wybierana przez osoby, które nie mają czasu na mielenie kawy lub nie posiadają młynka, jednak taka kawa ma jedną dużą wadę – jest mniej intensywna smaku i szybciej traci na jakości. Są jeszcze różnego rodzaju kawy rozpuszczalne, które mogą występować w zwykłej wersji, ale także z dodatkami. Zrobiona jest na bazie naparu z kawy, a następnie wysuszona. Posiada zdecydowanie mniej smaku od kawy ziarnistej i mielonej oraz mniej kofeiny. Zdecydowanie więc fanom aromatycznej kawy polecamy wybranie kawy ziarnistej i zakup młynka, który nie jest drogi, a smak kawy jest niezaprzeczalnie lepszy od kawy mielonej czy co gorsza rozpuszczalnej.

Czasnaherbate