Tag: yerba mate

Yerba Mate – czym jest i dlaczego warto ją pić

Czym jest Yerba Mate?

Yerba Mate jest jedną z tych rzeczy, o których albo ludzie dużo wiedzą, albo są całkowicie nieświadomi i nie mają pojęcia. Ten tekst jest skierowany do tych z was, którzy są w tej drugiej grupie, lecz może i doświadczeni dowiedzą się tu czegoś nowego. Roślina ta jest konsumowana od tysięcy lat przez rodzime plemię Guaraní z północno-wschodniej Argentyny / południowej Brazylii, cenione za zdolność do naturalnego pobudzania umysłu i ciała; obecnie konsumuje ją ponad 90% ludzi mieszkających w tych krajach. Yerba Mate ma znacznie większą zdolność antyoksydacyjną niż zielona herbata, co sprawia, że jest to super zdrowy napój i bardzo popularny wśród tych z nas, którzy nie są w stanie znieść wstrząsów kawowych lub chcą prowadzić zdrowszy tryb życia.

Dlaczego warto pić Yerba Mate?

1. Daje Ci to trwałą energię, a nie tymczasowego „kopa”, ponieważ po jego wypiciu prawdopodobnie nie będziesz czuł się zbyt nerwowo, yerba mate jest świetnym rodzajem herbaty na śróddzienny zastrzyk energii. Ta senność po lunchu to najcięższa walka o energię w środku dnia pracy – jeśli wiesz, o czym mówię, spróbuj pić herbatę zamiast kawy.

2. Yerba mate ma stymulanty, które pomogą Ci poczuć się „pełniej” wcześniej po rozpoczęciu jedzenia i spowalniają trawienie, dzięki czemu żołądek pozostaje dłużej pełny. Łączenie yerba mate ze zdrową dietą i regularnymi ćwiczeniami może pomóc zwiększyć metabolizm, aby spalić więcej kalorii, a także może pomóc Ci jeść mniej, ograniczając nieco swój apetyt.

3. Przeciwutleniacze i aminokwasy obecne w yerba mate pomagają tłuszczowi i cholesterolowi poruszać się w krwiobiegu tak, że nie gromadzą się one na ścianach tętnic. Yerba mate pomaga również zapobiegać miażdżycy (stwardnieniu tętnic) i zapobiega zakrzepom krwi, które mogą powodować zawał serca lub udar mózgu.

4. Dzięki wątrobie, Twój organizm ma swój naturalny system detoksykacji, ale Yerba może być bardzo pomocna. Została ona uznana za „hepatoprotekcyjną”, co przekłada się na ochronę komórek wątroby i wykazuje potencjał jako środek wspomagający trawienie. Yerba mate jest w stanie rozluźnić naczynia krwionośne, co oznacza, że zwiększa zdrowe krążenie w organizmie.

Przy współpracy: Czas na herbatę